WIOSNA w OŁAWIE - do Tęczy przyleciały prokuratory

 

Wiosna przyszła już na pewno.

 

 

 

Nawet labradory już przyleciały i lądują na okolicznych wodach

 

 

A do Tęczy przyleciały już prokuratory, czy jakoś tak.

 

Prokuratura wchodzi do „Multi-Med“
we Wrocławiu i do SPD „Tęcza” w Oławie

 

25 kwietnia 2015

 

Prokuratura Rejonowa Wrocław Stare Miasto wszczęła dochodzenie w sprawie rozliczania fikcyjnych zabiegów terapeutycznych dotyczących pacjentów Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Tęcza” w Oławie przez firmę „Multi-Med” z Wrocławia.

Jak już informowaliśmy w tej rubryce w felietonie Rolfa Michałowskiego z dnia 21 grudnia 2014 r. p.t. „Znieważeni“ prawdą funkcjonariusze publiczni znowu atakują Stowarzyszenie - Polemika do artykułu „Oskarżany Rolf Michałowski odpowiada atakiem na „Tęczę” opublikowanego w GP-WO z dnia 18 grudnia 2014, rodzice dzieci będących pod opieką terapeutyczną „Tęczy” odkryli w swoich rozliczeniach z NFZ (poprzez internetowy Zintegrowany Informator Pacjenta) całą masę rozliczeń zabiegów terapeutycznych przeprowadzonych rzekomo w „Tęczy”, które nie miały miejsca.

Szefowa „Tęczy” Wiesława Pohoriło zaprzeczała wówczas jakiemukolwiek udziałowi „Tęczy” w tym przestępczym procederze i podniosła oskarżenia przeciwko SMSM i jego prezesowi Rolfowi Michałowskiemu o rzekome naruszenie dóbr osobistych, co doprowadziło do wezwania ... żony Rolfa Michałowskiego do Komendy Powiatowej Policji w Oławie na przesłuchanie. Postępowanie o naruszenie dóbr osobistych zostało oczywiście umorzone, za to SMSM złożyło zawiadomienie o przestępstwie wyłudzenia w związku z rozliczaniem fikcyjnych zabiegów w „Tęczy” przez wrocławski „Multi-Med” świadczący zabiegi terapeutyczne na zlecenie „Tęczy”.

Dochodzenie jest prowadzone przez Komisariat Policji Wrocław Stare Miasto pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Wrocław Stare Miasto (sygn. akt 1 Ds. 893/15).

Niewtajemniczonym wyjaśniamy, że „Tęcza” posiada status organizacji pożytku publicznego i korzysta z dotacji z 1% podatku dochodowego, a także z zawsze bardzo pokaźnych dotacji przyznawanych tej organizacji przez Burmistrza Oławy i Starostę Oławskiego. Również Poseł PO Roman Kaczor prowadzi różne akcje solidnie zasilające budżet „Tęczy”, który w sumie znacznie przekracza ćwierć miliona złotych rocznie.

Tak więc „Tęcza”, to nie tylko czysta działalność charytatywna, z „poświęcaniem własnego czasu i życia”, a także „angażowaniem własnych środków dla wspólnego dobra, bez pobierania za to wynagrodzenia”, jak przekonuje jej Zarząd. To również czynny i decydujący udział w komercyjnym rynku usług rehabilitacyjnych. Decydujący, bo „Tęcza” dostarcza pacjentów, za terapię których, takie firmy jak właśnie „Multi-Med”, kasują ciężkie pieniądze z publicznych środków.

Wszędzie tam, gdzie publiczne pieniądze płyną do prywatnych firm i osób, wskazana jest najwyższa czujność i wymagana jest permanentna i ścisła kontrola, bo właśnie w takich układach często dochodzi do korupcji. Dlatego „Tęcza” powinna była natychmiast aktywnie włączyć się w wyjaśnienie, kto dopuścił się oszustwa na plecach niepełnosprawnych dzieci – podopiecznych „Tęczy”, a nie twierdzić: „Ta sprawa nas nie dotyczy”, albo „My do tego nic nie mamy” i zamiast zawiadomić prokuraturę o fikcyjnych rozliczeniach, fałszywym oskarżeniem zaatakowała SMSM, które śmiało domagać się uczciwości i prawdy.

 

Jak się rzekło – przyszła wiosna – do oławskiej Tęczy przyleciały już prokuratory. Może usiądą też na oławskim samorządzie gminnym, tam jest duże gniazdo uwite z najczystszej korupcjanny, sam Kownacki budował to piękne gnazdo, albo na oławskim starostwie, tam też jest duże gniazdo uplecione z najprzedniejszej eseldowskiej sitwiny. Naczelnym architektem tego gniazda jest sam Brezdeń.